Najczęstszą przyczyną wyjątkowych przygotowań kobiet do wieczorowego wyjścia są w naszym kraju wesela. Kupujemy na tę okazję piękną kreację, czymś zupełnie normalnym jest także wizyta u fryzjera, natomiast nadal często jedyną kobietą posiadającą wyjątkowy makijaż jest panna młoda. Polki na wyjątkowe okazje z reguły malują się same i choć niektóre z nas mają do tego wrodzony talent, to u większości makijaż wieczorowy nie różni się niczym od tego, który wykonujemy na co dzień. Przyczyną tej tendencji jest chyba obawa przed ośmieszeniem. Nie bez powodu obok matki-Polki, najczęstszym określeniem nas charakteryzującym jest szara myszka…

Dlaczego makijaż wieczorowy powinien znacznie różnić się od makijażu dziennego? Powodów ku temu jest kilka. Z reguły nasze wieczorne spotkania odbywają się w miejscach, w których intensywność światła maleje, pomieszczenia są przyciemnione, co sprawia, że delikatny, dzienny makijaż jest niewidoczny, a my nie wyróżniamy się z tłumu otaczających nas ludzi. Również strój, który ubieramy na wieczór różni się od dziennego ubrania, często jest bardzo elegancki, dlatego, dbając o jak najlepszy wygląd, powinnyśmy zadbać, by makijaż również był w tym czasie szczególny.

Makijaż wieczorowy można wykonać różnymi technikami, daje on duże pole do popisu wizażyście. Najbardziej uniwersalnym makijażem tego typu jest smokey eyes, który pasuje każdej kobiecie bez względu na kształt oka, jaki posiada. Co ciekawe – najlepiej wychodzi u kobiet z małymi i głęboko osadzonymi oczami! Choć wielu nie da temu wiary, pasuje on także kobietom w każdym wieku.