Dzienne światło sprawia, że wszelkie mankamenty makijażu są widoczne.  Przystępując do porannego makijażu, powinnyśmy postawić na naturalność.  Do powiedzenia „tusz, róż i już” dodałabym jeszcze podkład, który jest niezbędnym elementem każdego make-upu. Oczywiście nikt nie zabrania kobietom malować się mocniej  na dzień, wszystko zależy od ich osobowości. Szczególnie jednak przy makijażu dziennym powinnyśmy uważać na zbyt dużą ilość podkładu, by uniknąć tzw. efektu maski.

Wszystkim bizneswoman, paniom na wysokich stanowiskach, a także kobietom, które pragną coś uzyskać od swoich partnerów, polecam czerwoną szminkę.  Osoby wybierające ten kolor są postrzegane jako osoby, które wiedzą, czego chcą i na ogół to dostają.

Należy pamiętać, że fluid jest kosmetykiem, który ujednolica naszą cerę i kryje jej drobne niedoskonałości, jeśli zaś na naszej twarzy pojawi się przykra niespodzianka, to kolejna warstwa podkładu może i sobie z nią poradzi, ale na pewno nie sprawi, że nasza twarz będzie wyglądała naturalnie. Pamiętajmy, że do punktowego zakrywania mankamentów cery służy korektor i  w takich przypadkach sięgajmy po ten właśnie kosmetyk.